Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller

Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller

Mar. 25, 2020Spain103 Min.TV-MA
Your rating: 0
8.5 2 votes
what going on?

Opis Filmu

Były Lokator (The Occupant)

Były Lokator to hiszpański thriller psychologiczny z 2020 roku w reżyserii braci Alexa i Davida Pastora. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Barcelonie. Premiera światowa odbyła się 25 marca. Słynny autor hiszpańskich kampanii reklamowych z dnia na dzień traci pracę i musi zmierzyć się z szarą i trudną do zaakceptowania rzeczywistością.

Akcja filmu

Były Lokator opowiada o Javierze (Javier Gutiérrez), którego długa i owocna kariera dobiegła końca. Po serii sukcesów z ostatnich lat mężczyzna niespodziewanie zostaje bezrobotny. Ta sytuacja zmusza go do wyprowadzenia się z luksusowego mieszkania, w którym prowadził wraz z rodziną życie na wysokim poziomie. Nowe okoliczności wpływają negatywnie także na żonę Javiera, która musi wrócić do słabo płatnej pracy. Ich syn zaś staje się pośmiewiskiem wśród kolegów. Ich relacje rodzinne pogarszają się z dnia na dzień.

Zdesperowany mężczyzna stara się stawić czoła przeciwnościom losu i szuka nowego zajęcia. Jednak po dwóch nieudanych rozmowach kwalifikacyjnych poddaje się i szuka innych rozwiązań. Rodzi się w nim chęć zemsty i ogromne poczucie krzywdy. Z zachowania Javiera wynika, że najbardziej zabolała go utrata ukochanego apartamentu w centrum Barcelony, który był dla niego symbolem wysokiego statusu. Staje się ono wręcz jego obsesją. Mężczyzna odnajduje klucze do byłego lokum i postanawia do niego wrócić nie zwracając uwagi na fakt, że żyje w nim nowa rodzina. Pod nieobecność nowych lokatorów zakrada się do starego mieszkania i zaczyna ingerować w ich życie. Javier nie ma zamiaru odpuścić i nie ma żadnych hamulców. Jedynym jego celem i marzeniem jest powrót do dawnego życia za wszelką cenę.

Zazdrość o okrucieństwo

Historia jest opowiedziana z perspektywy Javiera, doskonałego złoczyńcy bez skrupułów. Bezwzględny i zimny umysł bohatera wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony niechęć i pogardę, z drugiej podziw. Okrucieństwo i spryt jakimi wykazuje się Javier pomagają mu w osiągnięciu celu. Akcja od początku filmu trzyma w rosnącym napięciu a finał jest niewątpliwie zaskakujący.

Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller
Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller
Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller
Były Lokator (The Occupant) 2020 Thriller
Original title Hogar
IMDb Rating 6.4 3,364 votes
TMDb Rating 6.4 164 votes

Similar titles

Dolemite Is My Name
Desire
Eastern Promises
The Theory of Everything
Slumdog Millionaire
Ucieczka z Pretorii 2020 fascynujący Thriller
Inglourious Basterds
John Wick: Chapter 3 – Parabellum
World War Z
Shutter Island
Oldboy
It Follows