Video Sources 168 Views

  • Watch traileryoutube.com
Kto tu jest winny Film Dramatyczny 2020

Kto tu jest winny Film Dramatyczny 2020

Some dreams can't stay bottled up.Mar. 27, 2020USA104 Min.TV-MA
Your rating: 0
10 1 vote
what going on?

Opis Filmu

Kto tu jest winny?

Kto tu jest winny? (Uncorked) to film dramatyczny z 2020 roku wyreżysowany przez Prentice Penny. Opowiada o tym jak Elijah (Mamoudou Athie) sprzeciwia się swojemu ojcu i podąża za marzeniami o karierze sommeliera.

Wino i grill

Elijah pracuje w rodzinnym barze grillowym w Memphis wraz z matką Sylvią (Niecy Nash) i ojcem Louisem (Courtney B. Vance). Rodzice chłopaka mają nadzieję, że według tradycji pewnego dnia przejmie on ich biznes. Elijah, który jest miłośnikiem wina ma jednak inne plany na przyszłość.

Pewnego dnia chłopak opowiada Tanyi (Sasha Compère) o swojej pasji do wina. Dziewczyna zachęca go do zrealizowania jego marzenia. Elijah z pomocą Tanyi zdaje egzamin wstępny do programu Master Sommelier i zapisuje się na intensywny kurs w szkole dla sommelierów.

Od tej pory jego czas pochłania przede wszystkim nauka. Gdy klasa chłopaka zostaje zaproszona na wyminę do Paryża, jego plany stają ponownie pod znakiem zapytania. Nie stać go na wyjazd i nie może liczyć na pomoc ojca. Elijah po raz kolejny wykazuje się ogromną determinacją i organizuje zbiórkę pieniędzy by móc kontynuować naukę.

Podczas pobytu we Francji dowiaduje się o chorobie matki. U Sylvii zdiagnozowano nieuleczalnego raka. Elijah początkowo chce wrócić do domu, ale za namową matki, która wysyła mu pieniądze na dalszą naukę, zostaje w Paryżu.

Po niedługim czasie Sylvia umiera. Tragiczne wydarzenie zmusza zarówno ojca jak i syna do głębokich przemyśleń i do zmiany priorytetów. Elijah przyjeżdża na pogrzeb i zostaje w Memphis. Pomaga ojcu w rodzinnej restauracji zaniedbując i w końcu rzucając szkołę. Z drugiej strony Louis przekonuje się do marzeń syna i chce by kontynuował on naukę.

Ojciec i syn

Kto tu jest winny? to nie tylko motywująca historia o walce o marzenia. Jest to także wzruszająca opowieść o trudnych relacjach syna z ojcem. Dramat, w którym nie brakuje groteskowego humoru pokazuje, jak tragiczne wydarzenia z naszego życia nie zawsze są całkowicie negatywne. Wspólne cierpienie mężczyzn zbliżyło ich do siebie i umocniło ich więź.

Kto tu jest winny Film Dramatyczny 2020
Kto tu jest winny Film Dramatyczny 2020
Original title Uncorked
IMDb Rating 6.2 652 votes
TMDb Rating 6.1 31 votes

Similar titles

Rambo: Last Blood
The Flu
The Smurfs
Sing
Bee Movie
Lion
Hitman
Three Steps Above Heaven
El Camino: A Breaking Bad Movie
Inglourious Basterds
An Officer and a Spy
Bridge of Spies