Video Sources 115 Views

  • Watch traileryoutube.com
Ultras – kinoradio.pl – filmy i seriale online

Ultras – kinoradio.pl – filmy i seriale online

Mar. 09, 2020Italy109 Min.PG
Your rating: 0
9 1 vote
what going on?

Opis Filmu

Ultras

Ultras to pełnometrażowy debiut włoskiego reżysera Francesco Lettieri, słynnego twórcy klipów muzycznych. Dramat opowiada o smutnym fenomenie włoskich pseudokibiców w Neapolu.

Fabuła filmu

Sandro (Aniello Arena) jest liderem Apaczów, grupy pseudokibiców SSC Napoli, którą prowadzi od dawna. Życie pięćdziesięcioletniego mężczyzny od zawsze obracało się pomiędzy meczami, wyjazdami i bójkami. Odkąd dostał on zakaz wstępu na stadion, na czele Apaczów, w trakcie trwających rozgrywek, stanęli Pequeño (Simone Borrelli) i Gabbiano (Daniele Vicorito). Sytuacja w grupie stała się napięta i doprowadziła do obalenia starej gwardii i założenia nowej grupy „No Name Naples”. Sandro, zmęczony dotychczasowym życiem poznaje Terry (Antonia Truppo), samotną matkę i zakochuje się w niej. Dzięki kobiecie zaczyna myśleć o tym, jak odmienić swój los. Nie jest mu jednak łatwo odciąć się od starych przyzwyczajeń. Sprawę utrudnia mu także przyjaźń z szesnastoletnim Angelo (Ciro Nacca), który uważa Sandro za swojego przewodnika. Nastoletniemu chłopcu trudno jest się odnaleźć w nowej sytuacji, jaka zaistniała w grupie. Jest on do niej bardzo przywiązany, a jej członków traktuje jak rodzinę. Ukrywa jednak, że jego głównym celem jest pomszczenie zmarłego Sasy, jego brata, który zginął podczas zamieszek.

Agresywna przyjaźń

Ultras opowiada historię przyjaźni i braterstwa, które rodzą się ze wspólnej pasji. Nie ma w tym jednak prawie nic pozytywnego. To, co łączy bohaterów tego dramatu, to przemoc. Są oni tak bardzo zaćmieni chęcią walki, że piłka nie ma praktycznie dla nich żadnego znaczenia. To, co się liczy, to dominowanie nad innymi, podobnymi do Apaczów grupami. Chęć władzy i zemsty jest dla nich najważniejsza. W filmie pojawia się także temat walki pokoleń, o tym jak trudno jest się pogodzić z utratą autorytetu. Zadaje też bardzo trudne pytanie: Czy naprawdę można zacząć wszystko od nowa, mając tak brutalną przeszłość?

Obsada i oprawa muzyczna

Aniello Arena, który wciela się w rolę Sandro, jest byłym członkiem Camorry. Nauczył się recytować w teatrze więziennym w Volterra. Głównym motywem muzycznym w filmie jest piosenka „We come from Napoli” autorstwa anonimowego artysty z Neapolu, Liberato.

Ultras – kinoradio.pl – filmy i seriale online
Original title Ultras
IMDb Rating 6.0 3,430 votes
TMDb Rating 6.4 247 votes

Similar titles

Midway
Resistance
Just Mercy
10,000 BC
21 Bridges
The Blind Side
Cinderella
Wierzę w Ciebie Film Dramat 2020 Jeremie Camp
Rambo: Last Blood
Underworld: Blood Wars
Moon
Knowing