Video Sources 124 Views

  • Watch traileryoutube.com
Vivarium 2019 thriller science-fiction Lorcan Finnegan

Vivarium 2019 thriller science-fiction Lorcan Finnegan

You're home. Forever.Mar. 11, 2020Ireland97 Min.R
Your rating: 0
9.5 2 votes
what going on?

Opis Filmu

Vivarium

Vivarium to thriller science-fiction w reżyserii Lorcana Finnegana. Film jest międzynarodową koprodukcją między Irlandią, Danią i Belgią. Po raz pierwszy został zaprezentowany na Festiwalu w Cannes w 2019 roku.

Numer 9

Vivarium opowiada historię Gemmy (Imogen Poots) i Toma (Jesse Eisenberg). Młoda para zakochanych szuka mieszkania do rozpoczęcia wspólnego życia. W tej sprawie kontaktują się z osobliwym agentem nieruchomości Martinem (Jonathan Aris), który zabiera ich na nowe osiedle o nazwie Yonder. Pokazuje im ich nowy dom pod numerem 9. Pochłonięta zwiedzaniem młoda para nie zauważa, że Martin niespodziewanie znika i wraz z nim także jego auto. Gemma i Tom przestraszeni zaistniałą sytuacją starają się opuścić osiedle. Niestety nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało. Za każdym razem, gdy próbują uciec, okazuje się, że wracają do punktu wyjścia, pod numer 9.

Dziecko i wolność

Zdesperowany Tom postanawia podpalić dom, chcąc w ten sposób zwrócić na siebie uwagę kogokolwiek, kto mógłby im pomóc. Wykończona para zasypia na pobliskim chodniku. Rano odkrywają, że dom jest jak nowy, tak jakby nigdy nie było żadnego pożaru. Na podjeździe znajdują skrzynkę z niemowlakiem i kartką z napisem: „Wychowajcie dziecko i będziecie wypuszczeni”.

Po dwóch miesiącach dziecko, którym zajmują się Gemma i Tom urosło do wymiarów siedmiolatka. Jedynym jego zajęciem jest obserwowanie swoich „rodziców” i oglądanie dziwnych obrazów w telewizji. Życie pary w ciągłym stresie i strachu staje się coraz trudniejsze. Tom odrywa, że ziemia w ich ogródku jest zrobiona ze sztucznego materiału. Postanawia dowiedzieć się co jest pod spodem i zaczyna kopać dół. Kopanie staje się dla niego nową obsesją i oddala go od „rodziny”. Jego stan psychiczny pogarsza się do tego stopnia, że pewnego dnia próbuje zabić dziecko. Gemma interweniuje i ratuje malucha.

Młoda para czuje się coraz słabsza. Dziecko stało się już dorosłe a Tom i Gemma żyją zamknięci w swojej sypialni. Ich „syn” wychodzi każdego ranka nie mówiąc im dokąd idzie. Po krótkim czasie oboje umierają i zostają zakopani przez chłopca w dziurze, którą kopał Tom. Chłopak zaś idzie do agencji nieruchomości Martina i zajmuje jego miejsce. Film kończy scena w której nowa para spotyka się z nowym „Martinem”.

Vivarium 2019 thriller science-fiction Lorcan Finnegan
Vivarium 2019 thriller science-fiction Lorcan Finnegan
Original title Vivarium
IMDb Rating 6.5 968 votes
TMDb Rating 5.6 54 votes

Director

Cast

Molly McCann isMolly - Mousey Girl
Molly - Mousey Girl
Olga Wehrly isYoung Woman
Young Woman
Jack Hudson isEstate Agent (uncredited)
Estate Agent (uncredited)
Michael McGeown isFactory worker (uncredited)
Factory worker (uncredited)

Similar titles

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Divergent
The Invisible Guest
Transformers: Age of Extinction
Shooter
Valkyrie
Star Wars: The Force Awakens
Chappie
Terminator Salvation
The Dark Knight Rises
Pacific Rim
The Purge: Election Year