Video Sources 122 Views

  • Watch traileryoutube.com
Wszystkie Jasne Miejsca – filmy i seriale online

Wszystkie Jasne Miejsca – filmy i seriale online

Live life at full brightnessFeb. 28, 2020USA108 Min.TV-MA
Your rating: 0
10 1 vote
what going on?

Opis Filmu

Wszystkie Jasne Miejsca 

Wszystkie Jasne Miejsca to amerykański dramat romantyczny oparty na powieści Jennifer Niven o tym samym tytule. W filmie w reżyserii Brett Haley w rolach głównych występują Elle Fanning i Justice Smith.

Fabuła filmu

Film opowiada historię dwóch nastolatków Violet Markey i Theodore Finch. Bohaterowie uczęszczają do tego samego liceum w Barlett w stanie Indiana. Poznają się podczas przypadkowego spotkania na pobliskim moście. Dla Violet jest to bardzo symboliczne miejsce. Dziewczyna po tragicznej śmierci siostry myślała o samobójstwie i chciała je popełnić skacząc właśnie z tego mostu. Poznanie Theodora zmieniło jej plany. Chłopak nieświadomie uratował jej życie. Po tym nietypowym spotkaniu Theodore jest zafascynowany wrażliwością Violet i chce spędzać z nią jak najwięcej czasu. Postanawia zaprosić ją do udziału w projekcie szkolnym na temat najpiękniejszych miejsc stanu Indiana. Dziewczyna początkowo negatywnie nastawiona do tego pomysłu akceptuje zaproszenie pod presją ich profesora.

Miłość i nadzieja

Codzienne wyprawy do niesamowitych miejsc zbliża parę do siebie. Violet i Theodore odkrywają na nowo uczucie szczęścia, miłości i wzajemnego zaufania. Po ich pierwszym pocałunku jednak coś się psuje. Theodore znika bez słowa a następnego dnia nie pojawia się w szkole. Zaniepokojona Violet nie przestaje do niego dzwonić, niestety nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Po kilku godzinach chłopak pojawia się w domu dziewczyny i prosi ją o wybaczenie. Zabiera ją nad przepiękne jezioro Blue Hole. Młodzi zostają poza domem przez całą noc, nikogo o tym nie informując. Theodore po raz pierwszy opowiada o swoim ojcu, który znęca się nad nim i nad całą rodziną.

Przeznaczenie Theodora

Następnego ranka, po powrocie nastolatków do domu, wściekli na Violet rodzice zakazują jej wychodzenia z domu i spotykania się z Theodorem. Zdesperowany chłopak nie panuje nad swoimi emocjami i wdaje się w bójkę. Zostaje zawieszony i ponownie znika, nie tylko z życia Violet. Zakochana i zaniepokojona dziewczyna nie ma zamiaru się poddać i szuka swojego ukochanego najpierw u niego w domu a następnie nad „ich” jeziorem. Tam znajduje samochód chłopaka i jego ubrania. Theodore popełnia samobójstwo. Po pogrzebie chłopaka Violet decyduje się na dokończenie i zaprezentowanie wspólnego projektu. Opowiada w nim o tym, jak miłość do Theodora uratowała jej życie.

Depresja

Tematem przewodnim filmu jest zdrowie psychiczne i jak ono wpływa na relację z innymi. Ukazuje jakie podejście mają ludzie do chorób psychicznych. Jest dedykowany tym, którzy walczą z depresją a także ich rodzinom.  

Wszystkie Jasne Miejsca – filmy i seriale online
Wszystkie Jasne Miejsca – filmy i seriale online
Original title All the Bright Places
IMDb Rating 6.5 10,466 votes
TMDb Rating 7.5 694 votes

Director

Brett Haley
Director

Cast

Elle Fanning isViolet Markey
Violet Markey
Justice Smith isTheodore Finch
Theodore Finch
Alexandra Shipp isKate Finch
Kate Finch
Lamar Johnson isCharlie Donahue
Charlie Donahue
Virginia Gardner isAmanda Monk
Amanda Monk
Felix Mallard isGabe
Gabe "Roamer" Romero
Sofia Hasmik isBrenda Shank-Kravitz
Brenda Shank-Kravitz

Similar titles

Southpaw
High School Musical 3: Senior Year
Allied
The Boy in the Striped Pyjamas
A Walk Among the Tombstones
Body of Lies
Knowing
The Flu
An Officer and a Spy
Step Up 2: The Streets
Creed
The Great Gatsby